Лелеки повернулися на укріплені енергетиками ДТЕК Одеські електромережі гнізда
На укріплені ДТЕК Одеські електромережі гнізда повернулися лелеки. Наразі птахи заселили 100% своїх домівок, а це − 257 платформ. На початку 2024 року енергетики встановили 4 платформи, до кінця року планують змонтувати ще 16. Попри війну енергетики продовжують дбати про захист біорізноманіття та довкілля. Роботи проводять під егідою проєкту #Лелеченьки, спрямованого на захист та збереження популяції білого лелеки. Він відповідає принципам ESG та Цілі Сталого розвитку Глобального Договору ООН № 15 — «Збереження екосистем землі».
В Одеській області лелеки повернулися у свої гнізда, які енергетики укріпили міцними металевими платформами. Вони дозволяють убезпечити птахів від можливого ураження струмом. Також такі роботи захищають клієнтів компанії від аварійних відключень, що можуть бути спричинені сповзанням гнізд на проводи.
Попри війну ДТЕК продовжує розвивати інфраструктури електромереж, спираючись на принципи сталого розвитку. Кожної весни наші фахівці перевіряють укріплені захисними платформами лелечі гнізда. Дивляться, чи все з ними гаразд, а також відмічають, чи оселилися там лелеки. Цього року 100% птахів повернулися у свої гнізда на встановлених захисних платформах.
Дмитро Григор’єв, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі
Всього в Одеській області енергетики перенесли 257 гнізд лелек на міцні металеві платформи, і в березні цього року до кожного укріпленого гнізда повернулися птахи. Це близько 1000 особин популяції білого лелеки. Також фахівці компанії виконують регулярні огляди повітряних ліній та фіксують електроопори, на яких лелеки вирішили облаштували нові домівки. Додатково про такі випадки повідомляють мешканці області. Коли птахи відлітають на зимівлю, енергетики укріплюють аварійні гнізда захисними конструкціями.
Наша мета — надавати українцям якісні послуги з електропостачання європейського рівня і при цьому бути максимально дружніми до довкілля. Саме тому в рамках проєкту #Лелеченьки ми переносимо гнізда на безпечні платформи, щоб захистити їх від можливого ураження струмом. З 2020 року ми вже встановили 257 таких платформ. У 2024 році змонтували 4, а до кінця року плануємо встановити ще 16.
Юлія Лукасевич, еколог ДТЕК Одеські електромережі
Як зазначалося раніше, ДТЕК Одеські електромережі послідовно реалізує Цілі Сталого розвитку Глобального Договору ООН. В компанії працює ефективна система поводження з відходами. Вона побудована на принципах циркулярної економіки й лише минулого року допомогла передати на переробку для повторного використання понад 500 тонн різного роду відходів.